ŞikayetinVar Kullanım Koşulları

Sevgili ziyaretçimiz, lütfen SikayetinVar web sitemizi ziyaret etmeden önce işbu kullanım koşulları sözleşmesini dikkatlice okuyunuz. Siteye erişiminiz tamamen bu sözleşmeyi kabulünüze ve bu sözleşme ile belirlenen şartlara uymanıza bağlıdır. Şayet bu sözleşmede yazan herhangi bir koşulu kabul etmiyorsanız, lütfen siteye erişiminizi sonlandırınız. Siteye erişiminizi sürdürdüğünüz takdirde, koşulsuz ve kısıtlamasız olarak, işbu sözleşme metninin tamamını kabul ettiğinizin, tarafımızca varsayılacağını lütfen unutmayınız.

SikayetinVar web sitesi, bundan sonra SİTE olarak anılacaktır. İşbu siteye ilişkin Kullanım Koşulları, yayınlanmakla yürürlüğe girer. Değişiklik yapma hakkı, tek taraflı olarak SİTE'ye aittir ve SİTE üzerinden güncel olarak paylaşılacak olan bu değişiklikleri, tüm kullanıcılarımız baştan kabul etmiş sayılır.

Sözleşme Tanımları

SİTE: ŞikayetinVar tarafından belirlenen çerçeve içerisinde çeşitli hizmetlerin ve içeriklerin sunulduğu çevrimiçi (on-line) ortamdan erişimi mümkün olan web sitesidir.

ÜYE: ŞikayetinVar platformu üzerinden marka hakkında şikâyet-yorum yazmak isteyen, üyelik formunu eksiksiz doldurarak, ŞikayetinVar tarafından üyelikleri onaylanarak, kabul edilen her gerçek ve tüzel kişidir. Bu sözleşmede kısaca "ÜYE" olarak anılacaklardır. 18 yaşından gün almış bireyler, gerçek kimlik bilgileri ile SİTE'deki ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak üye olabilirler.

KULLANICI: ŞikayetinVar web sitesini şikâyet-yorum yazarak ya da şikâyet-yorum yazmaksızın ziyaret eden kişidir.

İÇERİK: SİTE'de ve/veya herhangi bir web sitesinde yayınlanan veya erişimi mümkün olan her türlü bilgi, dosya, resim, program, rakam, fiyat, vs. görsel, yazınsal ve işitsel imgelerdir.

WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ: SİTE vasıtasıyla sunulmakta olan ticari ve kişiye özel nitelikteki hizmetlerden yararlanacak gerçek ve/veya tüzel kişilerle ŞikayetinVar arasında elektronik ortamda akdedilen işbu sözleşmedir.

KİŞİSEL BİLGİ: ad-soyadı, elektronik posta adresi, telefon numarası, cinsiyeti, öğrenim durumu, yaşadığı şehir, çalışma durumu, doğum yılı, IP adresi, SİTE'nin hangi bölümlerini ziyaret ettiği, browser tipi, ziyaret tarihi, saati, vs. bilgilerdir.

Telif Hakları

SİTE'de yayınlanan tüm metin, kod, grafikler, logolar, resimler (bundan böyle ve daha sonra "içerik" olarak anılacaktır) ŞikayetinVar ‘a ait olup, tüm hakları saklıdır. Yazılı izin olmaksızın site içeriğinin çoğaltılması veya kopyalanması kesinlikle yasaktır.

Genel Hükümler

Üyeler, Web Sitesinde yayınladıkları şikâyet-yorumlardan sorumludur.Şikâyetler, üyenin satın aldığı bir şirket veya kuruluşla ilgili olmalıdır veya şirketin veya kuruluşun ürün veya hizmetlerini kullanarak başka şekilde belgeleyebilir.

Şikâyetler, üyenin satın aldığı bir şirket veya kuruluşla ilgili olmalıdır veya şirketin veya kuruluşun ürün veya hizmetlerini kullanarak başka şekilde belgeleyebilir.

Kişisel veya mesleki ilişkiniz olan şirketlerle ilgili şikâyet yayınlayamazsınız

Sitemiz herhangi bir markayı karalama sitesi değildir. Eğer girdiğiniz şikâyetler kişileri hedefleyen ifadeler içeriyorsa silinir. Aldığınız hizmetin veya ürünün zamanı ve iletişim bilgileriniz olmadığı durumlarda şikâyetleriniz silinebilir. Bu yüzden şikâyetlerinizi net anlaşılır olarak ifade edin. Sadece kötüleme amaçlı şikâyet yazmayın.

Kullanıcıların tamamı, SİTE'yi yalnızca hukuka uygun ve şahsi amaçlarla kullanacaklarını ve üçüncü kişinin haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. SİTE dâhilinde yaptıkları işlem ve eylemlerindeki, hukuki ve cezai sorumlulukları kendilerine aittir. İşbu iş ve eylemler sebebiyle, üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı SİTE'nin doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur.

Aralık 2020 tarihinde güncellendi.

Giriş Yap